پاسداران، بوستان هشتم
021-22797689
پاسداران بوستان هشتم
جستجو

10 نشانه خیانت زنان در رابطه

10 نشانه خیانت زنان در رابطه

مواجهه با واژه خیانت برای خیلی از افراد هراس انگیز می باشد. امروزه خیانت یکی از شایع‌ترین مشکلات روابط بین زنان و مردان می باشد. متاسفانه به صورت کامل نمی‌توان متوجه شد که آیا فردی که با او وارد رابطه می‌شوید امکان دارد خیانت کار باشد یا خیر. امکان دارد فکر کنید که خیانت تنها از جانب مردان می باشد. ولی بایستی بدانید که آمار ها نشان می دهند که تعداد خیانت در زنان نیز بسیار زیاد می باشد. اگر شما هم بعنوان یک مرد این سوال برایتان پیش آمده است که “آیا زنم به من خیانت می کند؟” در این مقاله 10 نشانه خیانت زنان در روابط زناشویی را به شما معرفی می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

منظور از خیانت زن در رابطه دقیقا چیست؟

خیانت در روابط عاشقانه و زناشویی به این معناست که شریک شما از لحاظ عاطفی، ذهنی، جنسی و غیره به فرد دیگر یا همان “نفر سوم” وابسته باشد و در حقیقت علاوه بر اینکه با شما وارد رابطه شده است با فرد دیگری نیز رابطه داشته، به او متعهد بوده و از همه مهم تر این که این مسئله را پنهان می کند.

نشانه خیانت زنان در  رابطه

1- نسبت به تلفن همراه خود بسیار محتاط هستند

یکی از 10 نشانه خیانت زنان این می باشد که نسبت به حریم خصوصی خود به خصوص در شبکه‌های مجازی، تماس‌های تلفنی و قرار ملاقات‌هایشان بسیار حساس هستند و در صورت پرس و جو شما برخوردی عصبی و خشن داشته و شما را متهم به دخالت بیش از حد می‌نمایند. درست است که برخی اوقات طرفین نیاز به خلوت و داشتن حریم خصوصی دارند ولی در رابطه با خیانت این مسئله به طرز عجیبی روابط و زندگی شما را درگیر می‌کند.

2- آنها شما را به خیانت متهم می‌کنند

از عجیب‌ترین نشانه خیانت زنان این است که بدون هیچ علتی و ناگهانی به همسر خود  انگ خیانت کار بودن، می‌زنند. این گونه رفتارها یک نوع دفاع تهاجمی برای سرپوش گذاشتن بر خیانت خودشان است.

این یک استراتژی می باشد برای اینکه مرد بدون آنکه از علت اصلی آگاه باشد، احساس گناه می‌کند و در صورتی که بعده ها مشخص شود زن در حال خیانت بوده است، مرد ممکن است خود را مقصر بداند. در صورت مواجهه با چنین رفتاری سعی نمایید او را مجاب نمایید که علت رفتار خود را بیان نماید و از او بخواهید که با شما به گفتگو بنشیند و برای ناراحتی خود به شما توضیح دهد. چنانچه از این کار اجتناب نمود این احتمال وجود دارد که برای اتهامی‌که به شما زده است دلیلی نداشته و صرفا قصد دارد به شما احساس گناه بدهد تا بر روی خیانت خود سرپوش بگذارد و آن را توجیه نماید.

3- آنها در مورد آینده با شما صحبت نمی‌کنند

از نشانه های خیانت زنان می‌توان به عدم علاقه آنها در صحبت راجع به آینده رابطه‌تان اشاره نمود. البته در بسیاری از موارد، برخی اشخاص به علت شکست‌های عاطفی پیشین و عدم اعتماد به شریک خود امکان دارد ترس از آینده رابطه داشته باشند و راجع به آن صحبت نکنند. ولی در برخی موارد علت اجتناب آنها در رابطه با هرچیزی که به نوعی به آینده این رابطه مربوط می‌گردد نشانه‌ای از این است که میداند این رابطه دوامی نخواهد داشت چرا که خود مشغول رابطه‌ای جدید است. یکی دیگر از دلایل اجتناب از صحبت درباره آینده رابطه، بی علاقگی فرد نسبت به شما می باشد.

بهتر است قبل از آنکه به خیانت شک نمایید، سعی نمایید علت قانع کننده‌ای از طرف شریک خود درخواست کنید چنانچه مشکل او ناشی از خیانت نبود، مسائل را با روانشناسان متخصص در حوزه روابط یا یک سکس تراپیست خوب در میان بگذارید تا بتوانید رابطه ی خود با شریک زندگی‌تان را بهبود بخشید.

4- دوستان و خانواده شما متوجه تغییر رفتار شریکتان می‌شوند

در پاسخ به این سوال که زنان خیانتکار را چگونه بشناسیم ، باید بگوییم که حواستان را به نشانه‌هایی که دوستان و خانواده متذکر می‌شوند، جمع نمایید. گاهی اوقات از داخل رابطه، به علت علاقه زیاد به شریکتان نمی‌توانید متوجه برخی رفتارها و نشانه های خیانت زنان شوید. دوستان و آشنایان، از آنجایی که از خارج رابطه شما را تماشا می‌نمایند، بدون هیچگونه طرف‌گیری، امکان دارد متوجه برخی رفتارهای ناشی از خیانت در طرف مقابل شما شوند.

به عنوان مثال همسر شما چنانچه مرتکب خیانت شده باشد و با فرد دیگری در رابطه باشد در حضور شما این حس را بروز نخواهد داد، ولی امکان دارد در حضور دوستان و خانواده شما کمتر محتاط عمل کرده و رفتاری از خود بروز دهد که دال بر خیانت او باشد. به این ترتیب سعی کنید بدون واکنش نشان دادن به نصیحت دوستان و آشنایان از دیدگاه آنان نیز روابط خود را در نظر بگیرید. البته این به این معنا نیست که تمام روابط خود را تحت نظر آنان پیش ببرید، بلکه سعی نمایید یک جانبه نگاه نکرده و به سادگی از کنار تذکر آنان عبور نکنید.

5- قرار ملاقات های پنهانی دارد

یکی از 10 نشانه های خیانت زنان که به سختی قابل تشخیص است، رفت و آمدهای وقت و بی وقت زنان می باشد. امکان دارد طبیعی باشد که شریک زندگی شما روزانه یک بار برای خرید، ملاقات با دوستان یا رفتن به کافه، رستوران یا باشگاه ورزشی از خانه بیرون برود. البته در این صورت شما حدودا می‌دانید که همسر شما چه زمان‌هایی را بیرون از خانه و چه زمانی را داخل خانه سپری میکند. اشخاص خیانت کار به علت شوق و اشتیاق اوایل رابطه و به دلیلی مشکل تماس گرفتن پنهانی بدون آنکه شما متوجه گردید، بیشتر قرار ملاقات پنهانی دارند. به این ترتیب امکان دارد احساس کنید همسر شما بیش از پیش از خانه بیرون می‌رود و در صورت پرسیدن شما، با خشونت پاسخ داده یا بی اعتنایی می کند.

6- زنان خیانتکار بسیار دروغ می گویند

امکان دارد بگویید که دروغ گویی دلیلی بر خیانت نیست! درست است، ولی فردی که بتواند به راحتی به شما دروغ بگوید و هیچ ارزشی برای حفظ رابطه سالم قائل نگردد، قابل اعتماد نیست. برخی افراد از دروغ گفتن و پنهان‌کاری لذت می برند. به صورت علمی ثابت شده است که راز داشتن و انجام برخی از کارها در حالی که دیگران از آن خبر نداشته باشند، سطح ترشح اندورفین را بالا می‌برد و فرد احساس لذت شدیدی را تجربه می‌نماید. به این ترتیب، وقتی افراد دروغگو دیگر از دروغ گفتن لذت لازم را کسب نمی‌کنند دست به خیانت میزنند چرا که داشتن راز بزرگی مثل خیانت می‌تواند هیجان زندگی این افراد را دوچندان نماید.

دروغگویی یکی از شایع ترین موارد از 10 نشانه خیانت زنان می باشد که بایستی به آن دقت کنید تا قبل از آن که سبب خیانت و بهم خوردن رابطه گردد.

7- انتقادهای بیش از حد از رابطه و رفتارهای شما

چنانچه شریک شما بی‌دلیل و ناگهانی به شما خرده می‌گیرد، از رفتار شما انتقاد می‌کند و دائما در حال سرزنش شما می باشد، بدون آنکه دلیل خاصی برای این رفتار داشته باشد و یا سعی کند در آرامش با شما صحبت کند، امکان دارد نشانه‌ای از خستگی در رابطه باشد و دیگر علاقه‌ای به ادامه رابطه نداشته باشد و اینگونه این عدم تمایل را بروز دهد.

8- داشتن سابقه خیانت

خیانت می‌تواند به یک الگوی دائمی‌ تبدیل گردد و این امکان دارد بارز ترین مورد از 10 نشانه های خیانت زنان باشد. چنانچه افراد در گذشته به شریک زندگی خود خیانت کرده باشند، 2 تا 3 برابر بیشتر احتمال دارد در روابط خود خیانت نمایند. در حالی که منطق این پدیده کاملاً درک نشده است، این احتمال وجود دارد که خیانتکاران به جای درس گرفتن از اشتباهات گذشته، خود را توجیه کنند، به این رفتار عادت کرده و متوجه شوند که تکرار آن آسان است. علاوه براین، آنها امکان دارد دلیل خیانت خود را شناسایی نکرده باشند، به این ترتیب اجتناب از تکرار آن رفتار در روابط آینده دشوار  خواهد بود.

9- زنان خیانتکار مدام به شما قول می‌دهند که رفتارهای بد را کنار بگذارند

چنانچه شریک زندگی شما برای شما ارزش قائل باشد و به شما از ته قلب عشق بورزد، هرگز از عمد رفتاری نمی‌کند که سبب ناراحتی و خشم شما گردد. البته برخی رفتارها به علت مشکلات زندگی و مشغله‌های کاری اجتناب ناپذیر است و چیزی که اهمیت دارد این است که حتی پس دعوا و جنجال، با یکدیگر صحبت کنید تا مشکلات رفع گردند. چنانچه فردی به شما علاقه داشته باشد تلاش می‌کند رفتار خود را اصلاح کند. یکی از 10 نشانه خیانت زنان این است که بارها و بارها قول می‌دهند رفتار زشت خود را اصلاح نمایند، ولی نه تنها تغییری در رفتارشان مشاهده نمی‌کنید، بلکه متوجه می‌شوید این رفتارها به مراتب شدت بیشتری گرفته و بیشتر با یکدیگر در حال مجادله هستید.

10- به طور ناگهانی برای شما هدیه می خرند

یکی دیگر از 10 نشانه خیانت زنان، هدیه دادن بیش از حد و بدون مناسبت می باشد. برخی از اشخاص از خیانت خود احساس گناه می‌کنند ولی از آنجایی که نمی‌توانند به رفتار زشت خود اعتراف کنند و یا برای ترک این رفتار تلاش کنند، سعی دارند با محبت به شما آن هم به شیوه ای متفاوت و افراطی، خود را آرام کنند. این نوع رفتار به گونه‌ای بر عذاب وجدان افراد خیانت کار مهر خاموشی نهاده و به آنان آرامش می‌دهد. البته امکان دارد اینگونه رفتارها صرفا به علت خیانت نباشد. هدیه دادن‌های ناگهانی و ابراز بیش از حد محبت، می‌تواند نوعی عذرخواهی از رفتاری بد و نادرست در گذشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به 10 نشانه خیانت زنان پرداختیم و تک تک این موارد را بررسی نمودیم. دقت نمایید که هرگز برای مراجعه به مشاورین متخصص در حوزه روابط خانواده دیر نیست و امکان دارد به بهبود روابط شما و شریک زندگی تان بسیار کمک نماید. همچنین تنها با مشاهده این نشانه های خیانت زنان که در مقاله آورده ایم نمی‌توانید به آسانی شریکتان را به خیانت متهم نمایید. سعی کنید ابتدا مسائل را با گفت و گو و مشورت رفع نمایید تا خدایی نکرده بر سر برخی سوء تفاهمات روابط شما تیره و تار نگردد. موسسه روانشناسی حس تحول با دارا بودن سکس تراپیست های حرفه ای و مشاورین با تجربه در زمینه خانواده می توانند به شما برای بهبود روابط خود کمک های زیادی کنند، بر ای کسب اطاعات بیشتر  با ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *