پاسداران، بوستان هشتم
021-22797689
پاسداران بوستان هشتم
جستجو

درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان + علائم و علت آن

درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان + علائم و علت آن

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان و نوجوانان می گوید که لکنت زبان یکی از مشکلاتی است که معمولاً در دوران کودکی و گاهی اوقات در دوران بزرگسالی شروع می شود. در لکنت زبان، کودک یا بزرگسال اغلب دچار گفتن پرفشار قسمت اول کلمه و یا ادا نکردن کامل کلمه و یا تکرار یا کشیدن حرف اول می شود که همین عامل منجر می گردد بعد از مدتی اعتماد به نفس اش از دست برود و کمتر صحبت کند و این کم صحبت کردن، لکنت را در او بیشتر خواهد کرد و درمان قطعی لکنت زبان با مشکل روبرو می شود. در واقع کودک و بزرگسال در یک سیکل معیوب می افتند که روز به روز گرفتی زبان آنها را بیشتر خواهد کرد. در این مقاله بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان سعی دارد عوامل ایجاد لکنت زبان را مورد بررسی قرار داده و سپس درمان قطعی لکنت زبان کودکان و بزرگسالان را در بهترین کلینیک درمان لکنت زبان توضیح دهد.

علت ایجاد لکنت از زبان متخصص لکنت زبان کودکان و بزرگسالان

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان می گوید که لکنت زبان در پسران بیشتر از دختران و در سنین ۲ تا ۴ سال بیشتر از بقیه سنین شایع تر می باشد. لازم به ذکر است که مشکل لکنت زبان در مواقعی که کودک یا بزرگسال استرس و اضطراب دارد و یا زمانی که بخواهد در جمع صحبت کند، بیشتر از بقیه مواقع نمود پیدا می کند. برخی از عوامل ایجاد کننده لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان عبارتند از:

والدین کنترل گر و کمال گرا

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان می گوید که هر چقدر والدین کنترل گر و کمال گرا باشند میزان لکنت زبان در کودکان افزایش پیدا می کند چون اینگونه والدین سطح توقعات شان بالاتر از توانایی کودک می باشد و از آنجایی که کودک می خواهد به هر نحوی که می تواند رضایت والدین خود را به دست بیاورد، بنابراین دچار اضطراب و لکنت خواهد شد. این موضوع در درمان قطعی لکنت زبان کودکان و بزرگسالان در بهترین مرکز لکنت زبان در تهران مورد بررسی قرار می گیرد. کلینیک روانشناسی حس تحول با سابقه درخشان در زمینه درمان لکنت زبان می تواند به افرادی که از این مشکل رنج می برند کمک های ارزشمندی انجام دهد.

اضطراب جدایی

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان می گوید که اضطراب جدایی که در دوران کودکی شکل می گیرد، یکی از عواملی است که بعدها ممکن است کودک را دچار گرفتگی زبان کند. کودکی که دارای اضطراب جدایی است با هر اتفاق کوچکی که در محیط اطرافش می افتد و دال بر این است که ممکن است عزیزانش را از دست بدهد ( بیشتر به صورت ذهنی ) دچار اضطراب و در ادامه لکنت می شود که در درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان و نوجوانان این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد. لذا بهتر است والدینی که در کودک خود علائم اضطراب جدایی را مشاهده می کنند، نسبت به درمان اضطراب جدایی در کودک خود اقدامات لاز م را انجام دهند، چرا که ممکن است این اختلال در آینده عواقبی مانند لکنت زبان را برای کودکشان به همراه داشته باشد.

وراثت

یک دکتر خوب برای لکنت زبان می گوید که تاثیر وراثت بر اختلالات روانی از جمله لکنت زبان کم نیست. البته اگر وراثت در محیط پر استرس قرار بگیرد احتمال باور شدنش به مراتب بیشتر از زمانی است که محیط از امنیت روانی بالایی برخوردار است. در درمان لکنت زبان در بزرگسالان و نوجوانان و در بهترین کلینیک درمان لکنت زبان این آیتم مورد بررسی قرار می گیرد.

یادگیری مشاهده ای

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان می گوید که گاهی اوقات لکنت از طریق یادگیری مشاهده ای در کودک رخ می دهد. این یعنی کودک از طریق دیدن والدین یا اطرافیانی که دچار گرفتگی زبان هستند به این مشکل دچار می شوند که در درمان قطعی لکنت زبان در بهترین کلینیک لکنت زبان بررسی خواهد شد.

تروماها یا مشکلات زندگی

دکتر برای لکنت زبان بزرگسالان می گوید که این آیتم بیشتر در بزرگسالان رخ می دهد. وقتی فرد بزرگسال با مشکلات زندگی روبرو می شود که از سطح توانایی اش بالاتر است و یا اینکه با یک مشکل حاد که ممکن است حتی زندگی او را به خطر بیاندازد، مواجه می شود. یکی از اختلالات ممکن است گرفتگی زبان باشد که در درمان قطعی لکنت زبان کودکان و بزرگسالان و نوجوانان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تمارض

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان می گوید که گاهی اوقات فرد دارای گرفتگی زبان از نظر گفتاری سالم است ولی خود را عمداً به لکنت می زند تا از محیط اطرافش بدین وسیله توجه ( و یا خواسته اش را ) دریافت کند که این موضوع توسط نقشه مغزی در بهترین کلینیک درمان لکنت زبان مورد تشخیص قرار می گیرد.

لکنت زبان کودکان و بزرگسالان

آموزش و تحصیلات

بهترین دکتر متخصص لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان می گوید که معمولاً لکنت زبان در دوران مدرسه به دلیل استرس و اضطراب هایی که از سمت والدین با اولیای مدرسه انجام می گیرد، نمود بیشتری پیدا می کند که در درمان قطعی لکنت زبان در بهترین مرکز لکنت زبان این آیتم مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

درمان قطعی لکنت زبان

دکتر خوب برای لکنت زبان می گوید که برخی از انواع راههای درمان لکنت زبان عبارتند از:

دارو درمانی برای درمان لکنت زبان

بهترین دکتر برای لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان و نوجوانان می گوید که دارو درمانی یکی از روش هایی است که برای درمان اختلال لکنت زبان استفاده می شود. از جمله این داروها می توان به آلپرازولام یا سیتالوپرام اشاره کرد ولی از آنجایی که لکنت زبان بیشتر ذهنی، استرسی و یا بر اساس یادگیری مشاهده ای است بنابراین این روش درمانی به اندازه روش های دیگر موثر نیست. بهترین کلینیک لکنت زبان از این روش درمانی برای درمان لکنت زبان استفاده نمی کند

گفتار درمانی

بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان می گوید که یکی از روش های درمان لکنت زبان، گفتاردرمانی است. گفتار درمانگر با روش ها و تکنیک ها از جمله فلش کارت ها، تمرین با آینه، لی لی بازی، توپ بازی، توانایی حل مسئله و… می تواند خصوصاً به کودک دارای گرفتگی زبان کمک کند تا بهبودی اش را به دست بیاورد. بهترین مرکز لکنت زبان از این روش برای درمان قطعی لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان استفاده نمی کند.

یکی از بهترین دکتر درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان در مورد شایع ترین علائم این اختلال می گوید:
  • اضطراب شدید در هنگام صحبت کردن
  • مکث کردن های مداوم در طول صحبت و یا تکرار نمودن کلمات قبلی برای ادامه جمله
  • عدم توانایی برقراری ارتباط کلامی با دیگران
  • حرکت دادن اجزای صورت و یا بخش فوقانی اندام در هنگام صحبت کردن، برای فهماندن کلمه به مخاطب
  • سختی و تلاش زیاد برای شروع یک جمله و یا بیان یک کلمه
  • کشیدن یک صدا و یا یک حروف در کلمه
  • تکرار نمودن یک حرف در کلمه
  • مکث کوتاه هنگام بیان کلماتی خاص
جمع بندی

استفاده از ابزارهای نوروساینس جهت درمان لکنت زبان یکی از بهترین درمان لکنت زبان، درمان با ابزارهای نوروساینس از جمله نوروفیدبک، لورتا نوروفیدبک ( پیشرفته تر از نوروفیدبک ) و… است. این درمان ها که به تازگی وارد حیطه درمان لکنت زبان شده اند اگر توسط متخصص نوروتراپیست ( نه روانشناس و روانپزشک ) و بر مبنای نقشه مغزی هر مراجع انجام گیرد، می تواند برای درمان قطعی لکنت زبان استفاده شود. حتی افرادی که چندین سال است که گرفتار گرفتگی زبان هستند با این روش های درمانی ( اگر پروتکل درمانی دقیق نوشته شود ) توانسته اند که بهبودی را به دست آورند.

مرکز  روانشناسی حس تحول با دارا بودن تمامی خدمات به روز دنیا برای درمان لکنت زبان آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد، لذا برای کسب اطاعات بیشتر و همچنین رزرو نوبت می توانید با ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *