پاسداران، بوستان هشتم
021-22797689
پاسداران بوستان هشتم
جستجو

کوپروفیلیا یا انحراف مدفوع خواهی

کوپروفیلیا یا انحراف مدفوع خواهی

کوپروفیلیا یکی از اختلالات جنسی نادر و غیر اخلاقی است که به معنای تحریک جنسی یا رضایت جنسی از مدفوع (مدفوع یا ادرار) افراد دیگر می‌باشد. با نام مدفوع خواهی یا مدفوع خواری شناخته می شود. در این مقاله از سایت حس تحول به بررسی انحراف خوردن مدفوع خواهیم پرداخت.

افراد مبتلا به کوپروفیلیا ممکن است از وسایل مدفوعی یا مایعی مانند مدفوع انسان، ادرار یا دفع‌های دیگر انسان‌ها به عنوان نشانه‌ای  برای برانگیختگی جنسی استفاده کنند. این اختلال جنسی اغلب به عنوان یک نوع پریشانی جنسی در نظر گرفته می‌شود.

کوپروفیلیا به‌طور عمده توسط جوامع و حرفه‌های پزشکی به عنوان تمایلات نادر  شناخته می‌شود و به‌طور عام در جوامع جنوبی آفریقا به نام “Urolagnia” یا “Scatophilia” نیز شناخته می‌شود. این اختلال می‌تواند مشکلات جدی را در روابط اجتماعی و عملکرد قانونی افراد ایجاد کند.

افراد مبتلا به کوپروفیلیا ممکن است به موارد جنایی و مکرر مرتبط با اختلال خود بپردازند، و به‌طور عام نیاز به مشاوره و درمان حرفه‌ای دارند تا به درمان اختلال مدفوع دوستی بپردازند. درمان این اختلال معمولاً از طریق روان‌پزشکی و مشاوره جنسی انجام می‌شود و ممکن است شامل مهارت‌آموزی و مشاوره رفتاری باشد. همچنین، در برخی موارد داروها نیز به عنوان جزئی از روند درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درمان کوپروفیلیا یا درمان مدفوع خواری

درمان کوپروفیلیا، که یک اختلال جنسی نادر  و نامناسب است و به تحریک جنسی از مدفوع دیگران مربوط می‌شود، معمولاً به مشاوره حرفه‌ای و ترکیبی از رویکردهای مختلف نیاز دارد. در اینجا چندین رویکرد و مراحل ممکن برای درمان کوپروفیلیا ذکر شده است:

مشاوره روانی

یک مشاور روانی یا روان‌پزشک تخصصی در زمینه اختلالات جنسی می‌تواند با افراد مبتلا به کوپروفیلیا کار کند. در این نوع مشاوره، افراد می‌توانند در مورد عوامل عمیقی که به ایجاد این تمایل منجر شده‌اند، صحبت کنند. این نوع مشاوره به ارتقاء آگاهی افراد از معانی و تأثیرات رفتارهایشان کمک می‌کند.

مهارت‌آموزی

افراد ممکن است نیاز به آموزش مهارت‌های مدیریت افکار و احساسات داشته باشند تا به کنترل  رفتارهای نامناسب خود بپردازند. این مهارت‌ها می‌توانند شامل توانایی تفکر مثبت، ارتقاء خودآگاهی، و بهبود تصمیم‌گیری‌های موثر باشند.

درمان دارویی

در برخی موارد، داروها می‌توانند به عنوان جزء از درمان انحراف خوردن مدفوع مورد استفاده قرار گیرند. این داروها ممکن است به کنترل و کاهش نشانه‌های اختلال مدفوع دوستی کمک کنند. با این حال، درمان دارویی باید تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شود و به احتمال زیاد همراه با مشاوره روانی انجام شود.

پشتیبانی اجتماعی

حمایت خانواده و دوستان نیز می‌تواند در فرآیند درمان بسیار مفید باشد. افراد مبتلا به کوپروفیلیا نیاز دارند که از حمایت عاطفی و اجتماعی دیگران بهره‌برند تا با مشکلات خود مقابله کنند و تغییرات مثبتی در رفتارهایشان ایجاد کنند.

در همه موارد، درمان کوپروفیلیا نیازمند صبر و پیگیری است و باید تحت نظر یک روانشناس خوب انجام شود. افرادی که از این اختلال رنج می‌برند باید قبل از شروع روند درمان مدفوع خواهی به این اعتقاد برسند که درمان این اختلال به آن ها کمک می کند. در غیر این صورت احتمالا امتحان راه های درمانی نتیجه بخش نخواهد بود.

دلایل ایجاد کوپروفیلیا

دلایل ایجاد کوپروفیلیا، که به تحریک جنسی از مدفوع دیگران مرتبط است، هنوز به طور کامل مشخص نشده‌اند. این اختلال جنسی نادر است و بررسی‌های محدودی بر روی عوامل ممکن در پس زمینه ایجاد این تمایل انجام شده است. با این حال، تعدادی از دلایل احتمالی آن می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

    عوامل زیستی

برخی پژوهش‌ها نشان داده‌اند که عوامل زیستی ممکن است در ایجاد اختلالات جنسی مانند کوپروفیلیا نقش داشته باشند. اختلالات شیمیایی مغزی و اختلالات هورمونی می‌توانند تأثیر گذار باشند.

    عوامل محیطی

محیط و تجربیات زندگی فرد مبتلا نیز ممکن است در تشکیل این اختلال دخیل باشند. تجربیات ناگوار در کودکی مثل سوء استفاده جنسی، تربیت نادرست، یا موارد دیگر ممکن است تأثیر منفی بر رفتارهای جنسی فرد داشته باشند.

    مسائل روانی

برخی از افراد ممکن است اختلالات روانی داشته باشند که منجر به تمایل به رفتارهای جنسی نادر و نامناسب می‌شوند. برای مثال، اختلالات روانی مانند اختلال شخصیت وابسته، اختلال افسردگی یا اختلال وسواسی-اجباری ممکن است در تشکیل کوپروفیلیا نقش داشته باشند.

    تجربیات گذشته

تجربیات گذشته که به نوعی به مدفوع مربوط باشد، ممکن است این تمایلات نادر و نامناسب را تقویت کنند.

    نوع شیوه‌های یادگیری

رفتارها و تمایلات جنسی افراد می‌توانند از طریق شیوه‌های یادگیری شکل بگیرند. اگر فرد به مدت طولانی رفتارهای معینی را به عنوان منبع رضایت جنسی تجربه کند، ممکن است این تمایلات تقویت شده و تبدیل به اختلال شود.

به علت نادر بودن این اختلال و محدودیت‌های مرتبط با تحقیقات اختلالات جنسی، تاکنون دلایل دقیق ایجاد کوپروفیلیا هنوز به طور کامل مشخص نشده‌اند. اما اهمیت مشاوره حرفه‌ای و رواندرمانی برای افراد مبتلا به این اختلال نباید اغماض شود.

چه کسانی بیشتر به کوپروفیلیا دچار می شوند؟

اختلال کوپروفیلیا (تحریک جنسی از مدفوع دیگران) به صورت عام نادر است و هیچ گروه خاصی از افراد به طور ثابت دچار این اختلال نمی‌شوند. این اختلال در افراد مرد و زن و در گروه‌های مختلف جنسیتی و اجتماعی ممکن است رخ دهد. با این حال، برخی عوامل می‌توانند ریسک ابتلای افراد را افزایش دهند یا در تشکیل این اختلال تأثیر داشته باشند:

    تجربیات گذشته

تجربیات ناگوار یا تربیت نادرست در کودکی ممکن است در تشکیل این اختلال نقش داشته باشند. تجربیات ناگوار مثل سوء استفاده جنسی در کودکی ممکن است ریسک را افزایش دهند.

    اختلالات روانی

افرادی که اختلالات روانی دارند، ممکن است به رفتارهای جنسی نامناسب و تحریک از مدفوع دیگران در اختلال کوپروفیلیا مبتلا شوند.

 تجربیات یادگیری غلط

اگر یک فرد به مدت طولانی رفتارهای معینی را به عنوان منبع رضایت جنسی تجربه کند، ممکن است این تمایلات تقویت شده و اختلالی شود.

    عوامل زیستی

برخی از عوامل زیستی ممکن است در ایجاد اختلال کوپروفیلیا نقش داشته باشند. اختلالات شیمیایی مغزی و هورمونی ممکن است تأثیر منفی بر رفتارهای جنسی افراد داشته باشند.

مهم است بدانید که کوپروفیلیا اختلالی نادر  است و باید تحت مشاوره و درمان حرفه‌ای کنترل شود. تشخیص و درمان اختلال مدفوع دوستی تحت نظر پزشکان، روانشناسان، و روان‌پزشکان تخصصی در زمینه اختلالات جنسی انجام می‌شود.

کلینیک روانشناسی حس تحول در پاسداران با دارا بودن روانشناسان و روانپزشکان سکس تراپیست خوب می تواند به شما در روند درمان اختلال مدفوع خواهی کمک های زیادی را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت با ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *